Pump track Dlhé Diely

Cesta pri realizácii projektov ako je sídliskový pump track je doslova beh na dlhé trate. V Bratislave je to potom doslova maratón.

Prvé metre na takejto ceste majú za sebou na Dlhých Dieloch v mestskej časti Bratislava – Karlova Ves. Zámer vybudovať pump track sa zrodil v občianskom združení Združenie rodičov a zástupcov žiakov na základnej škole Alexandra Dubčeka a my ich v tom nadšene podporujeme zdieľaním našich skúseností!

Toto združenie postupne revitalizuje celý areál školy a umiestňuje rôzne prvky pre fyzické aktivity detí a obyvateľov. V časti areálu na zanedbaných tenisových kurtoch by tak v blízkej budúcnosti mohol vzniknúť parádny pump track.

Žiaci tejto školy pod vedením členov združenia v týchto dňoch zisťujú aj názor okolo žijúcich obyvateľov na výstavbu takéhoto športoviska. Priebežný výsledok je viac ako povzbudivý: 45 za, 4 proti.

My už len dúfame, že si podobnú priazeň projekt získa aj u predstaviteľov samosprávy a detváky z Karlovky budú mať také super miesto na jazdenie, ako vzniká v súčasnosti Petržalčanov na Haanovej ul. A ak by niekto pochyboval o tom, či pump track patrí na sídlisko, nech sa tam ide pozrieť. Každý deň je tam plno!

Ešte malá ochutnávka toho, čo by mohlo byť v Karlovke.

súčasný stav

Lokalizácia pump tracku

vizualizácie možného dizajnu dráhy