Príbeh bikrosky pokračuje!

Priatelia, je to tu!

Po boji  s papiermi počas minulého roka a po povinnej jazde po všetkých grantových schémach, ktoré len išli okolo našich členov, už teraz ideme naozaj na ostro!

Prvý „výkop“ je naplánovaný – ako inak – na sviatok práce 1. mája a pokračovať budeme aj nasledujúce dni podľa postupu prác až do 6. mája. Aby bolo čo najskôr hotovo.

Takže nás čaká:

  • Nákup lodného kontajnera a jeho osadenie
  • Odkopanie priestoru pre detský okruh Bambi line
  • Spevnenie svahu pri kontajneri, vytvorenie sedenia pri Bambi line
  • Vymodelovanie Bambi line a bočného nájazdu na štartovaciu rampu
  • Asfaltový povrch Bambi line.

Postup prác máme naplánovaný nasledovne:

  1. máj  

Odkopeme a premiestnime zeminu pri pahorku až pod úroveň terajšieho terénu, aby sme mohli následne položiť drenáže a podklad pod kontajner. Makať bude traktor bager so starým známym z trailu Maťkom v kokpite a malý bagrík s Romanom Kaločayom. Keďže je voľný deň, predpokladáme, že sa tam budeme pohybovať viacerí. Preto bude pristavený kontajner, aby sme mohli po zime opäť vyčistiť kus lesíka a najmä sa vysporiadať s odpadovým drevom a prípadným šitom zakopaným v pahorku, ktorý neustále spomínajú pamätníci bikrosky. Uvidíme, čo nájdeme. V každom prípade, všetci s pílami, kreatívnym duchom na prácu s drevom a vôbec pracovným zápalom sú vítaní!

  1. máj  

Dorobíme to, čo sa nestihlo predošlý deň, položíme drenáže a podklad pod kontajner. Na tento deň máme naplánované OSADENIE KONTAJNERA! Keďže bude v tesnej blízkosti pahorka, bude ho treba odizolovať, vymyslieť zamykanie… a začať spevňovať zvyšnú časť svahu drevenými paletami. Takže kreatívne technické typy sú vítané!

  1. máj  

Opäť dorobíme prípadné nedorobky z predchádzajúceho dňa a môžeme navážať materiál na dráhu, hutniť a pomaly formovať dráhu.

  1. máj  

Domodelujeme dráhu a keď všetko pôjde podľa plánu, mohli by sme začať s pokládkou asfaltu.

  1. máj  a 6. máj

Pokládka asfaltu, dorobenie okolia, dosypanie zeminy na svahy dráhy, výsadba trávičky, materiál na vrchnú časť drenáží, atď. Skrátka každá pracovitá ruka dobrá. A PRVÉ JAZDY!!! Právo tej prvej samozrejme ostáva dizajnérovi Romanovi Kaločayovi. 😉

V prípade nepriazne počasia či možných technických problémov sa tento ambiciózny plán samozrejme môže meniť. To však budeme aktualizovať asi najlepšie cez sociálne siete, preto nás sledujte, event nájdete na našom fb profile.

Počas všetkých dní máme dohodnutých profíkov s mechanizáciou a 1 – 2 ľudí k tomu. Pokiaľ by sa vám dalo prísť pomôcť vo voľné dni a aj v pracovné dni, budeme veľmi radi. A ešte lepšie, ak sa vopred zahlásite na pumppark@ozpedal.sk, aby sme zabezpečili drobnú mechanizáciu, náradie a tak, podľa rozpisu predpokladaných prác.

A ešte základná info:

ak by ste chceli projekt podporiť aj inak ako prácou, môžete tak urobiť na novo zriadený transparentný účet vo  FIO banka a.s.

SK65 8330 0000 0021 0139 2858 s názvom Pedál

A to čo je na obrázku, to by mal byť výsledok našej práce 6. mája večer!

Projekt podporujú: