Jesenné MTB tréningy

Letný turnus tréningov máme za sebou. Úprimne, už na začiatku ste nás zaskočili svojim záujmom. Balíčky sa zaplnili doslovne lusknutím prsta, operatívne sme sa snažili pridávať extra tréningy a nachádzať voľné miesta v kalendároch našich trénerov.
Jeseň je tu a s ňou aj ďalší turnus. Hlásili ste sa naň už v lete, keď sa vám neušli miesta, priebežne počas tréningov ste sa pýtali, či bude možné pokračovať. Poučili sme sa, máme viac trénerov a viac času. Len na vás. 🙂

Spustili sme online prihlasovanie, pohodlne si to vyklikáte sami bez potreby písania mailov, potvrdenie vám príde obratom do mailu a potom stačí už len prísť, učiť sa a jazdiť. Šupy – bomby!

Kde sa môžte prihlásiť? priamo TU 

Kto sa môže prihlásiť? 

  • každý, kto má chuť učiť sa
  • každý, kto má nad 18 rokov (horná hranica neexistuje)
  • každý, kto má horský alebo enduro bike

Viac info k jednotlivým úrovniam tréningov, čo všetko potrebujete a čo sa budete učiť, nájdete pri každom tréningu.

Začiatočníci majú na výber medzi utorkom alebo piatkom
Mierne pokročilí budú trénovať v pondelok s Peťom
Pokročilí
sa v našom nabitom harmonograme dostali na radu (alebo ranu?) v stredu 

Nevieš, do ktorej skupiny sa zaradiť? Nech sa páči malý návod, ako identifikovať úroveň kurzu. Nie je to samozrejme písmo sväté a ak tréner uzná za vhodné, po triezvom posúdení vašich schopností odporučí presun do inej skupiny.

Začiatočníci:
Medzi začiatočníkov sa radia najmä ľudia, ktorí sú v cyklistike noví a potrebujú sa naučiť ovládať svoj bicykel od základov, ako napríklad správny postoj, brzdenie, dvíhanie predného kolesa, a pod. Účasť v skupine začiatočníkov však bude veľkým prínosom aj pre ľudí, ktorí už dlhšiu dobu bicyklujú, no najmä po rovnom teréne a preto nemajú ešte zvládnuté techniky jazdy v horskom teréne.
Mierne pokročilí: 
Medzi mierne pokročilých sa môžeme zaradiť ak máme skúsenosti s jazdou na bicykli v horskom teréne, avšak stále máme problém napríklad s prejazdom klopených zákrut, kopírovaním terénnych nerovností alebo technickými výšľapmi do kopca. Rovnako sa naučíme aj technickejšie zjazdy dole kopcom a povieme si, ako vybrať správnu stopu.
Pokročilí: 
V skupine pokročilých sa zameriavame na výuku náročných techník potrebných pre jazdu v bikeparku alebo na zjazdovej trati. Pokročilí jazdci jazdia v horskom teréne pravidelne a majú pomerne dobre zvládnuté základy ako postoj, brzdenie a prechádzanie prekážok. V tejto skupine sa naučíte napríklad techniku jazdy cez kamene (rock garden), kopírovanie prekážok po zadnom kolese a základy skákania, odrážania a dropovania.

Neváhajte a prihláste sa. Čím driev, tým liep… Ak váhate, spýtajte sa všetko čo potrebujete vedieť na trening@ozpedal.sk
Postupne predstavíme všetkých našich trenérov, nech viete s kým máte do činenia… 🙂

Na záver len jedna prosba. Majte s nami strpenie, online prihlasovanie sme spustili v pilotnej verzii a veru že máme čo odlaďovať. Nie je to (zatiaľ) čačané krásne, ale funguje to. A to je pre nás priorita.

Tak čo, vidíme sa?
#mtbtrening #ridelikeapro