IMBA grant ide na Slovensko

Medzinárodná asociácia horskej cyklistiky IMBA Europe spolu s Yakimou aj v roku 2014 na jeseň vyhlásila súťaž o Start Up 2000 Euro. Grant “Take More Friends, Build More Trails” – Zober Viac Kamarátov, Postav Viac Trailov, je určený klubom, asociáciám a neziskovým organizáciám, aby bolo po čom jazdiť. Grant je určený na advokačné činnosti, výstavbu trailov, organizáciu Trail Builderských školení a výstavbu pump trackov.

Kedže dobrovoľníkov na brigády určite nájdeme, no nie každý, kto býva v byte, má aj lopatu, hrable, sekeru alebo pílku, za Pedál sme podali grant na údržbu Pedál Trailu v Malých Karpatoch. Grant sme podávali s cieľom zabezpečiť nákup poriadneho náradia, ktoré využijeme na úpravu existujúceho trailu a výstavbu nového počas Trail Builderského školenia.

Do úzkeho finále sa dostali 3 projekty z troch krajín – z Nemecka, Talianska a Slovenska. Projekty boli umiestnené na facebookovskej fan stránke IMBA Europe, kde sa hlasovalo lajkami. Hlasovanie bežalo takmer tri týždne a začiatky boli pomerne vlažné.

Až do posledných troch dní, 80 miliónové Nemecko držalo náskok o 400 lajkov. Situácia sa však v posledných 6 hodninách hlasovania dramaticky menila. Vďaka silnej a odhodlanej domácej bajkerskej komunite, vďaka dobrým vzťahom s bratmi z Čiech, vďaka čarodejníkom a aj narodeninovému žúru OZ Pedál, sme sa v posledných 50 minútach hlasovania s náskokom 65 lajkov dostali do vedenia.

Počas tých posledných 6 hodín sme písali kamarátom, rodine, známym, ex frajerom a frajerkám, oslovovali ľudí na žúre, zdielali a sledovali skóre. Presne o 00:00 v nedeľu ráno sme klikali na fotky projektov a striehli na čísla. Slovensko, Nemecko, Taliansko 1543:1478:925 lajkov. Dali sme to!

V nedeľu ráno IMBA potvrdila, že tohtoročný Start UP Grant ide na Slovensko. Za grant sme nakúpili kopec náradia, s ktorým budujeme traily 🙂

Touto cestou chceme poďakovať tisíc päťsto štyridsiatim trom – 15 43, ktorí nám dali svoj lajk, Bike Magazínu, Bajkule, Rychlebským Stezkám, Bikeru, Filipovi Polcovi, GreenBiku, Cyklokoalícii, Športservisu, MTBiker, Kálnici a všetkým ostatným, ktorí súťaž zdieľali. Vďaka!

Ak sa Ti páči, čo robíme, podpor aj Ty aktivity Pedálu. Finančné príspevky je možné posielať na číslo účtu 4018019701/7500 alebo nás podpor kúpou Pedál blatníka – menej blata, viac jazdenia. 100% finančných príspevkov investujeme do Pedál projektov.

Vidíme sa na trailoch a budúci rok na brigádach 🙂